Повернення та зміна авіаквитків

Діють два способи повернення авіаквитків:

- вимушений

- добровільний

У разі вимушеного повернення, вся сплачена пасажиром сума повертається в повному обсязі. Таке повернення можливе в наступних випадках:

- Повне скасування, перенесення, або істотна затримка рейсу з вини авіакомпанії.

- Скасування перевізником посадки в пункті призначення, зазначеному в авіаквитку.

- Відсутності забезпечення стикування рейсів в разі пересадки.

- Заміна вказаного в квитку класу обслуговування.

- Відмова у відкритті візи (не у всіх авіакомпаній).

- Смерть пасажира, або члена його сім'ї.Якщо пасажир з якихось інших причин хоче повернути, або змінити свій авіаквиток, такі дії називаються добровільними.

Повернення і обмін в такому випадку відбувається відповідно до порядку відшкодування (обміну) застосованого тарифу.

Всі тарифи продаваних квитків, будь-якої авіакомпанії мають свої обмеження і штрафні санкції, в разі їх повернення, або обміну. Найчастіше, до дешевих авіаквитків застосовуються більш жорсткі обмеження та санкції.

Обмеження тарифів авіаквитків можуть бути на мінімальне і максимальне перебування, на можливість покупки незадовго до вильоту, на певні рейси, і на багато іншого. На більш високі тарифи санкції мінімальні. Повні тарифи (бізнес клас або перший клас), можна без штрафів міняти протягом всього терміну дії. Повернення і обмін авіаквитків, оформлених за мінімальними тарифами, зазвичай штрафуються.Часто квитки не підлягають поверненню та обміну. Слідуючи цьому, при купівлі авіаквитків обов'язково уточніть у менеджера всі умови застосування, повернення і обміну придбаного авіаквитка. Повернути, і обміняти квиток можна тільки в тій авіакасі, в якій він був придбаний.