Найпопулярніші місця культурної столиці Польщі

calendar 25.05.2018
views 1206 переглядів

Краків - це місто, культурна спадщина якого змусить будь-якого захопитися ним і повертатися знову і знову. А неповторна атмосфера об'єднання старого і нового світів - просто вражають.
Королівської замок Вавель:
Замок гордо височить на Вавельському пагорбі з видом на річку Віслу. Тут багато століть проходили коронації королів, і тут же поховані відомі діячі польської держави: королі, національні герої, поети епохи романтизму.
Перед входом в замок вас зустріне статуя дракона, який дихає вогнем. Найбільше туристів можна побачити саме тут.
Пройшовши через королівські ворота на територію замку, першим зліва ви побачите Кафедральний собор святих Станіслава і Вацлава. Це і коронаційний собор, і усипальниця польських королів. Побудований він був в XI-XII століттях, але сьогодні з тих часів збереглася лише частина башти Срібних дзвонів і крипта Св. Леонарда, де похований, зокрема польський полководець Юзеф Пілсудський.
Сьогоднішнє будівлю в готичному стилі побудовано в XIV столітті. А в центрі собору розташовується Вівтар Вітчизни, на який королі покладали військові трофеї.
Площа-ринок:
Ринкова площа Кракова - одна з найбільших середньовічних площ в Європі. Спочатку вона була занадто великою для Кракова, але поступово почала обростати новими рядами - хлібним, м'ясним, рибним, вугільним, соляним та іншими. Так площа гармонійно вписалася в місто і стала центральним місцем торгівлі.

Маріацький собор:
Готичний кафедральний собор Успіння Св. Діви Марії (Маріацький костел) в Кракові прикрашає собою Ринкову площу міста, яка збирає у себе щогодини натовп туристів, охочих послухати "хейнал". Це специфічний сигнал, який кожну годину лунає з баштового вікна Маріацького костелу. Опівдні його транслюють по радіо, так що його чутно по всій Польщі.
Потрапивши всередину цього унікального будинку, серце кожного мимоволі завмирає від тієї розкоші, яка відкривається всередині. Всі пам'ятки Кракова красиві, але такої чудової внутрішньої обробки немає ніде.

Суконні ряди:
У центрі Ринкової площі знаходиться будівля Сукенніце, перший поверх якої займають торгові ряди з безліччю сувенірних крамниць. На другому поверсі розташований музей живопису польських майстрів XVIII-XIX століть. Поруч з торговими рядами знаходиться невеликий костел Святого Войцеха, який частково пішов під землю.

Ратуша:
Відразу за Сукеннице стоїть злегка падаюча вежа міської Ратуші. Колись в її підземеллях млоїли і катували в'язнів, а на першому поверсі знаходилася міська скарбниця. Зараз в будівлі Ратуші знаходиться Краківський історичний музей. Також частина музею розташована в підземеллях під площею, що займають близько 6000 квадратних метрів.

Пам'ятник Адаму Міцкевичу:
Пам'ятник розташований на головній - Ринкової площі міста. Польський скульптор Теодор Рігіер закінчив своє творіння до сотої річниці від дня народження поета, відкриття пам'ятника відбулося в 1898 році. Пам'ятник Адаму Міцкевичу встановлений на високому гранітному п'єдесталі, на чотирьох сторонах якого зображені чотири жінки-алегорії: Батьківщина, Доблесть, Наука і Поезія.

Район Казімєж:
До початку XIX століття Казимеж був окремим містом по сусідству з Краковом. Зараз же це частина історичного центру Кракова, занесеного до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
Казімєж багатий пам'ятниками, так що радимо виділити на огляд району, як мінімум, день. Безліч синагог варті уваги туристів - це РЕЗ, Темпель, Купа, Бне Емуна, Дейхеса і Кові Ітім ле-Тора і інші. А кілька десятків будинків, які може і не вражають своєю архітектурою, але вражають історією.
Є в Казімежі і кілька цікавих музеїв. Етнографічний музей, музей інженерії, музей Голокосту, фабрика Оскара Шиндлера. До речі, саме в польському Казімежі знімався фільм Стівена Спілберга «Список Шиндлера», заснований на реальних подіях часів Другої Світової війни.

Бастіон Барбакан:
Це одна з найвідоміших фортифікацій в Польщі. Зображення цього круглого бастіону фігурує на гербі Кракова. Його побудували в середні століття як додатковий захист Флорианские воріт.
У внутрішніх приміщеннях міститься експозиція, що розповідає про історію фортеці та становлення міста. Навколо бастіону проходять живописні алеї, де можна прогулятися. З заднього боку фортеці є запасний вихід, призначений для обманного маневру. Сьогодні Барбакан входить в більшість історичних маршрутів по місту. А колись він був єдиним входом до Кракова.